Agregat na diesla czy benzyne Jaki wybrac rodzaj paliwa

Agregat na diesla czy benzyne – Jaki wybrać rodzaj paliwa?

5 / 1 ilość opinii

Agregaty prądotwórcze są niezwykle przydatne w sytuacjach, gdy nie mamy dostępu do sieci energetycznej. Mogą zapewnić energię elektryczną w czasie awarii lub podczas obozowania w terenie. Jednym z najważniejszych czynników wpływających na wybór agregatu jest rodzaj paliwa, który będzie używany do jego zasilania. W tym artykule omówimy różnice między agregatami na diesla a benzynę, aby pomóc Ci zdecydować, który rodzaj paliwa będzie najlepszy dla Twojego zastosowania.

Agregaty na benzyne co warto o nich wiedzieć?

Agregaty prądotwórcze na benzynę są popularne ze względu na swoją prostotę i łatwość obsługi. Benzyna jest łatwo dostępnym paliwem, a jego cena jest zwykle niższa niż cena diesla. Agregaty na benzynę są również lżejsze i mniejsze niż ich odpowiedniki na diesla, co oznacza, że ​​są bardziej przenośne (co może być kluczowe w niektórych przypadkach) i łatwiejsze w transporcie.

Inną zaletą agregatów na benzynę jest ich cichsza praca, co jest szczególnie ważne w przypadku użytkowania w pobliżu mieszkańców lub kiedy nie chcemy zwracać na siebie zbytnio uwagi.

Niemniej jednak, agregaty na benzynę mają swoje wady. Benzyna jest mniej wydajna niż diesel, co oznacza, że ​​agregaty te mają zwykle krótszy czas pracy na jednym zbiorniku paliwa.

Ze względu na wyższy koszt eksploatacji wybór agregatu na benzynę polecamy przede wszystkim osobom, które traktują agregat jako okazjonalny zamiennik źródła prądu bądź jako wyjście awaryjne.

Czy wiesz, że…
Zarówno benzynę jak i diesla bez dodatku stabilizatorów można bezproblemowo przechowywać przez ok. 6 miesięcy. 🛢

Agregaty na diesla kiedy warto się na nie zdecydować?

Agregaty na diesla są zwykle bardziej wydajne i trwalsze niż ich odpowiedniki na benzynę. Diesel jest bardziej wydajny niż benzyna, co oznacza, że ​​tego typu agregaty mają zwykle dłuższy czas pracy na jednym zbiorniku paliwa (niektóre szacunki mówią czasami nawet o 50% lepszej wydajności). Ponadto, agregaty na diesla są bardziej odporne na ekstremalne warunki pogodowe i są bardziej niezawodne w przypadku długotrwałego nieprzerwanego użytkowania.

Jednak agregaty na diesla mają również swoje wady. Cena diesla jak i samego agregatu zasilnego tym paliwem jest zwykle wyższa niż tego napędzanego benzyną. Ponadto, agregaty na diesla są zwykle większe i cięższe niż ich odpowiedniki na benzynę, co oznacza, że ​​są o wiele mniej mobilne i trudniejsze w transporcie.

Inną wadą agregatów na diesla jest ich głośna praca, co może być problematyczne w przypadku użytkowania w pobliżu mieszkańców lub wrażliwych na hałas obszarów.

Agregaty zasilane dieslem sprawdzą się idealnie dla osób, które wymagają bezawaryjnego oraz długotrwałego źródła prądu. Swoje zastosowanie znajdują głównie w pracach budowlanych czy w konkretnych zawodach np. spawaczy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *