jak przechowywać agregat

Jak bezpiecznie przechowywać agregat prądotwórczy?

5 / 1 ilość opinii

Jeśli posiadasz agregat prądotwórczy zapewne korzystasz z niego przez określony czas w roku bądź, służy Tobie jako zapasowe źródło energii. Ważnym aspektem jeżeli chcemy, aby nasz agregat służył długo jest przechowywanie w sposób właściwy, aby zapewnić jego długą żywotność i bezpieczne użytkowanie. Przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą Ci odpowiednio przechowywać swój agregat prądotwórczy.

1. Oczyść agregat zanim zaczniesz go przechowywać

Przed przechowaniem swojego agregatu zawsze należy go oczyścić. Odkurz lub wyczyść z niego wszelkie zabrudzenia, takie jak kurz, brud, resztki trawy cz liści. Należy również oczyścić filtr powietrza i wymienić olej (jeśli jest to konieczne). Dzięki temu agregat będzie gotowy do użycia, gdy tylko zechcesz go ponownie uruchomić i będziesz miał pewność, że żadne drobiny nie zostaną w środku.

Następnie zalecamy, aby agregat włożyć do tekturowego opakowania, aby uniknąć gromadzenia się kurzu/zabrudzeń od nowa.

2. Napraw wszystkie usterki lub przeprowadź serwis agregatu

Jeśli Twojego generatora dotyka jakieś uszkodzenie lub działa nieprawidłowo, zaleca się przeprowadzenie serwisu lub naprawy usterki przed przechowywaniem. Dzięki temu unikniesz dodatkowych problemów, które mogą wpłynąć na stan generatora podczas przechowywania i pogorszyć jego kondycję. Pamiętaj, że konserwacja i naprawa agregatu przed przechowywaniem są kluczowe dla jego długowieczności i bezpiecznego użytkowania w przyszłości.

przeprowadź serwis agregatu

Jeśli sam nie jesteś w stanie przeprowadzić naprawy lub serwisu generatora, warto skorzystać z pomocy profesjonalnego serwisu. Wykwalifikowani specjaliści dokładnie przebadają Twój generator i przeprowadzą wszelkie potrzebne naprawy oraz konserwację. Zwróć uwagę, że regularne przeglądy i naprawy agregatu mogą wydłużyć czas jego gwarancji.

3. Zlej paliwo lub dolej stablizator do paliwa

Przed przechowywaniem generatora ważne jest, aby zabezpieczyć jego silnik przed skutkami stojącego paliwa, które może ulec degradacji w ciągu kilku miesięcy. Dlatego też, zaleca się albo zlanie całkowicie paliwa z zbiornika, albo dolanie stabilizatora paliwa do baku. Stabilizator paliwa zapobiega rozkładowi benzyny i chroni silnik przed korozją, co ma istotne znaczenie dla długowieczności agregatu.

Zlej paliwo lub dolej stablizator do paliwa

Pamiętaj, aby dokładnie przeczytać etykietę stabilizatora i dodać odpowiednią ilość do paliwa. W ten sposób, zapewnisz sobie lepszą ochronę silnika podczas przechowywania generatora i uchronisz go przed negatywnymi skutkami związanymi z zalegającym paliwem.

4. Wybierz odpowiednie miejsce na przechowanie agregatu

Wybór miejsca do przechowania agregatu na dłuższy czas jest dosyć ważnym czynnikiem o czym nie warto zapominać. Nie tylko zapewni on bezpieczeństwo ,ale taki agregat odwdzięczy się długotrwałą pracą. Dlatego też, warto poświęcić nieco czasu i uwagi na wybór odpowiedniego miejsca do przechowania go, szczególnie jeśli zamierzasz przechowywać go przez dłuższy okres.

Przechowywanie agregatu w pomieszczeniu

Przechowywanie agregatu w pomieszczeniu jest jednym z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych sposobów na ochronę Twojego agregatu przed negatywnymi czynnikami atmosferycznymi i innymi zagrożeniami. Pomieszczenie takie może być garażem, piwnicą, magazynem itd., które zapewni odpowiednią ochronę przed wilgocią, słońcem, wiatrem i innymi szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Przechowywanie agregatu w pomieszczeniu

W przypadku przechowywania w pomieszczeniu zamkniętym, upewnij się, że agregat stoi stabilnie oraz jest umieszczony zdala od substancji łatwopalnych (jeżeli zdecydowałeś się na trzymanie agregatu z wypełnionym paliwem).

Przechowywanie agregatu na zewnątrz

Upewnij się, że wybrane miejsce jest sucha, chłodna i wolna od źródeł ognia lub wilgoci. Zwróć również uwagę na to, aby przechowywać generator w pozycji pionowej, z dala od innych urządzeń lub narzędzi, co pozwoli na swobodny przepływ powietrza wokół niego.

W ten sposób, zapewnisz sobie lepszą ochronę agregatu i zminimalizujesz ryzyko jego uszkodzenia podczas przechowywania.

Zalecamy przechowywanie agregatu w pomieszczeniu, ze względu na jego wyraźną przewagę w kwestii ochrony generatora przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi i innymi zagrożeniami. W pomieszczeniach, takich jak garaż, szopa czy magazyn, generator jest chroniony przed deszczem, śniegiem, wiatrem i słońcem.

Ponadto, w pomieszczeniach, gdzie temperatura jest kontrolowana, agregat jest mniej narażony na skrajne warunki temperaturowe, co wpływa także korzystnie na jego wydajność i żywotność.

Przechowywanie agregatu w pomieszczeniu daje również większą ochronę przed kradzieżą i uszkodzeniami wynikającymi z przypadkowego uderzenia czy przewrócenia urządzenia.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *